O nás

Historie firmy

Projektovou a inženýrskou firmu V&M spol. s r.o. založili v roce 1992 bývalí zaměstnanci projekčního střediska Pozemních staveb Liberec, kteří jsou jejími jednateli. Při projektové práci a budování firmy navázali na své zkušenosti s projektováním staveb bytových a občanských. Předmětem projektů byly původně převážně novostavby, postupem času se v souladu s poptávkou zvětšoval podíl rekonstrukcí a přestaveb. V současnosti jsou ve firmě navrhovány novostavby zděné, monolitické a montované i náročné rekonstrukce a přestavby.

Softwarové vybavení firmy

Firma je vybavena stavařským grafickým systémem Nemetschek pro zpracování projektové dokumentace ve 3D. Statická část projektů je zajištěna komplexním statickým programem Scia ve 3D s propojením na systém Nemetschek pro zpracování výkresů výztuže. Tepelná technika konstrukcí je řešena komplexním programem Teplo a Area (Ing. Svoboda-software). Vzduchová a stavební neprůzvučnost konstrukcí je řešena taktéž programovým vybavením od Ing.Svobody-software.

Personální obsazení firmy

Zodpovědný zástupce firmy - autorizovaný inženýr stavař a statik s praxí 25 roků
Vedoucí projektant stavař - autorizovaný inženýr stavař s praxí 25 roků
Vedoucí projektant stavař - autorizovaný inženýr stavař s praxí 20 roků
Projektant stavař - samostatný projektant s praxí 7 roků
Projektant stavař - samostatný projektant s praxí 7 roků
Projektant stavař - samostatný projektant s praxí 1 rok
Projektant statik - inženýr statik s praxí 30 roků
Projektant stavař - konstruktér statiky s praxí 15 roků
Projektant stavař - konstruktér statiky s praxí 5 roků

Ostatní profese jsou zajištěny stabilními autorizovanými subdodavateli.

Pojištění firmy

Firma je pro případ škody způsobené vadou projektové a inženýrské činnosti pojištěna profesním pojištěním do výše škody 1 mil Kč u České pojišťovny.